Krista Mikkonen

Ympäristöministeri, kansanedustaja

 

Sähköposti: krista.mikkonen@ym.fi

Sähköposti: krista.mikkonen@eduskunta.fi

Puhelinnumero: 044 262 7881

 

 

Ympäristöministerin sihteeri Kristina Tamminen

Sähköposti: kristina.tamminen@ym.fi

Puhelin: 0295 250 286

 

Erityisavustaja Antti Heikkinen

Sähköposti: antti.heikkinen@ym.fi

Puhelin: 040 718 5879

 

Erityisavustaja Timo Juurikkala

Sähköposti: timo.juurikkala@ym.fi

Puhelin: 040 555 4013

 

Erityisavustaja Riikka Yliluoma

Sähköposti: riikka.yliluoma@ym.fi

Puhelin: 050 414 1682

 

Eduskunta-avustaja Eetu Kreivi

Sähköposti: eetu.kreivi@eduskunta.fi

Puhelin: 050 430 5556