Taas se alkaa
Torstai 25.9.2008 klo 23:41 - Krista
Tänään on vihdoin ollut aikaa päivittää sivuja, vastailla vaalikoneisiin ja muutoinkin suunnitella vaalikampanjaa. Numerotkin saadaan virallisesti huomenna, ennakkotiedon mukaan olen 112 - nou hätä.
Taitaa kampanjat lyhentyä vaali vaalilta. Aika vähän on lehdissäkään vielä vaalijuttuja ollut. Se tarkoittanee, että hektiset viikot ovat tulossa, kunhan tässä ehdokkaat pääsevät vauhtiin.
Huomenna lähden hakemaan vaalitunnelmaa vihreiden yhteisistä tapahtumista. Perjantaina menen Vihreän liiton hallituksen kokoukseen Helsinkiin ja lauantaina valtuuskuntaan Kotkaan.
Uudet hienot sivut avautuivat eteeni raikkaina ja vakuuttavina. Onnea tekijälle onnistuneesta ulkoasusta (ammattitaitoa on) ja menestystä Sinulle, Krista, kampanjoinnissa!